CONDUCTOR, VIOLINIST AND VIOLIST

Click here to edit subtitle

Dirigent, viiuldaja ja vioolamängija Andres Kaljuste muusikutee ning instrumendiõpingud said alguse Aino Riikjärve viiuliklassis. Pärast Tallinna Muusikakeskkooli lõpetamist järgnesid õpingud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias, Stockholmis Kuninglikus Muusikakõrgkoolis ning Berliinis, Hanns Eisleri Muusikakõrgkoolis. Tema juhendajateks olid Urmas Vulp, Nina Balabina, Oleg Balabine ning prof. Ulf Wallin. 

Pärast viiuliõpinguid oli Kaljuste Berliini Ringhäälingu Orkestriakadeemia liige, millele järgnes vabakutselise muusiku karjäär Londoni orkestrites Royal Philharmonic Orchestra, Philharmonia Orchestra ning Soomes külaliskontsertmeistrina Oulu Sinfonias. Aastatel 2014-2017 oli Kaljuste Helsingi Filharmoonikute vioolarühma külaliskontsertmeister ning omandas samaaegselt Sibeliuse Akadeemias orkestridirigeerimise magistrikraadi prof. Atso Almila ja Hannu Lintu juhendamisel. Hetkel on Andres Kaljuste Eesti Muusika- ja Teatri Akadeemia Sümfooniaorkestri dirigent ning Rahvusooper “Estonia" dirigent.


Kaljuste on dirigendina seisnud hiljuti mitmete orkestrite ees sh. Helsingi Filharmoonikud, Tampere Filharmoonikud, Odense Sümfooniaorkester, ERSO, Oulu Sinfonia, Tallinna Kammerorkester ja Avanti! Kammerorkester. Samuti juhatas ta 2016 aastal ta äärmiselt lühikese etteteatamisajaga Lahti Sinfonia kontserti, kavas Vaughan Williams, Barber ja Dutilleux looming. Käesoleval hooajal seisavad teiste hulgas ees debüüt Aarhus Sümfooniaorkestriga ning naasmine Helsingi Filharmoonikute ette.


Kaljuste on eelnevalt töötanud Stockholmi Lilla Akademieni viiuli- ning vioola õppejõuna, orkestrite dirigendina ning instrumentaalansamblite juhendajana. Samuti on ta andnud meistriklasse Inglismaal, Prantsusmaal, Venemaal ja Hiinas.

Solistina on musitseeritud koos ERSO,Verona Filharmoonikute, Tallinna Kammerokrestri, Vanemuise Sümfooniaorkestri, Pärnu Linnaorkestri, Pori Sinfonieta ja Belgrade Stringsiga. Aastal 2010 tegi Kaljuste oma debüüdi Berliini Kontserdimajas, esitades Kristiina Poska käe all Brahmsi viiulikontserti.