CONDUCTOR

Click here to edit subtitle

Mitmekülgne muusik Andres Kaljuste on Eesti publikule tuttav nii dirigendi-, viiuli-, kui ka vioolamängija rollis.


Dirigendina on ta seisnud mitmete orkestrite ees, s.h. Helsingi Filharmoonikud, Tampere Filharmoonikud, Odense Sümfooniaorkester, Lahti Sinfonia, Oulu Sinfonia, Aarhusi Sümfoonikud, Tallinna Kammerorkester ja Keski-Pohjanmaa Kammerorkester. Käesoleval hooajal debüteerib ta Aalborgi Sümfooniaorkestri ees, kodumaal näeb teda aga juhatamas Eesti Muusikapäevade avakontsertit Tallinna Kammerorkestriga, suvel esmakordselt Klaaspärlimäng Sinfoniettat ning noorte muusikute festivalil KRATT.


Kaljuste muusikutee ning instrumendiõpingud said alguse Aino Riikjärve viiuliklassis. Pärast Tallinna Muusikakeskkooli lõpetamist järgnesid õpingud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias, Stockholmis Kuninglikus Muusikakõrgkoolis ning Berliinis, Hanns Eisleri Muusikakõrgkoolis. Tema juhendajateks olid Urmas Vulp, Nina Balabina, Oleg Balabine ning prof. Ulf Wallin. Orkestri dirigeerimise magistrikraadi omandas ta Sibeliuse Akadeemias Atso Almila ja Hannu Lintu juhendamisel.


Kaljuste on eelnevalt töötanud Stockholmi Lilla Akademieni viiuli- ning vioola õppejõuna, orkestrite dirigendina ning instrumentaalansamblite juhendajana. Orkestrandina on ta löönud kaasa mitmetes Euroopa tipporkestrites sh. Berliini Raadio Orkester, Philharmonia Orchestra, Royal Philharmonic Orchestra ja Helsingi Filharmoonikud. Ta on olnud Eesti Muusika ja Teatriakadeemia Sümfooniaorkestri dirigent, keelpilliõpingute lektor ning kammermuusika õppejõud. Samuti on Andres plaadistanud erinevates koosseisudes muusikat plaadifirmadele Signum ning Navona.